Kahramanmaraş Depremi Yardımlarımız

Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan depremler, 10 ilimizi etkiledi. Depremlerde binlerce bina yıkılırken, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti. Fakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği, yaşanan depremin ardından acil yardım çalışmaları başlattı.

Kahramanmaraş Depremi Yardımlarımız

Tüm ülkemizi üzüntüye boğan ve son yüzyılın en büyük felaketlerinden olan Kahraman maraş merkezli deprem faaliyetimiz.

 

Kahramanmaraş Merkezli on ilimizi kapsayan deprem felaketi

Son yüzyılın en büyük felaketi olarak kabul edilen Kahraman maraş merkezli ardarda meydana gelen depremler neticesinde on ilimizi kapsayan ve milyonlarca kişiyi etkileyen deprem herkezi derinden üzmüştür.

Derneğimiz felaketin İlk gününden itibaren tüm şubelerine acil olarak deprem bölgesine yardım gönderilmesi hususunda görüşmeler yapmıştır. Genel merkezimiz koordinasyonun da hazırlanan yardım tırlamız yanında üyelerimiz ve gönüllülerden oluşan ekiple yola çıkarılmıştır. Sadece toplanan yardımların gönderilmeyle yetinilmemiş deprem bölgesinde bazı lokasyonlarda yardım noktaları kurularak, yardımların en sıhhatli şekilde depremzedelere ulaştırlması sağlanmıştır.

Bu organizasyonda görev alan, günlerce deprem bölgesinde çalışan başta dernek üyelerimiz olmak üzere tüm hayrseverlere teşekkür ederiz.

 

 

 

Bir yanıt yazın